Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Baraban "Terre di Passo"

Utwory : 1. Terre di passo 2. Bar aba, Barabbas, Baraban 3. Le Valli dei Cavalieri 4. Italia 5. Notte mediterranea 6. Primula Rossa 7. Vento d`aprile 8. La set 9. 14 Luglio 10. Moline swing 11. El silensi 12. MazuDoru 13. Canzone del Maggio

Baraban "Terre di Passo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzyka włoska rzadko gości na rodzimych scenach folkowych. A już muzyka z Północnych Włoch jest chyba bardzo mało znana.

Grupa Baraban jest jedną z najlepszych kapel folkowych na północy Włoch i na płycie "Terre di Passo" prezentuje nam opowieść o Zachodniej Ligurii, krainie położonej pomiędzy Francją a Włochami. Zgodnie z tym co pisze we wkładce płyty ziemia ta jest uboga finansowo, ale ma bogatą kulturę.

Piosenki opowiadają o tym co życie oferuje mieszkańcom tej krainy od wieków. O przemytnikach, nielegalnych emigrantach, sprzedajnych kobietach, o prześladowaniu Żydów.

Przeciwwagą dla tej kryminalnej strony utworów z "Terre di Passo" może być utwór "Italia", który powstał do wiersza Franco Loi, jednego z bardziej znanych włoskich poetów.

Najciekawszym utworem jest niewątpliwie "Notte mediterranea", gdzie ścierają się wpływy różnych kultur Morza Śródziemnego. Składają się na nią dwie ballady - północno-afrykańska i włoska. Gościnnie śpiewa tam Mouna Amari, wokalistka z Tunezji.

Włoska scena to wciąż dla nas terra incognita, ale im bardziej ją poznaję, tym więcej spodziewam się na niej odkryć.

Rafał Chojnacki