Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Barleyjuice "Another Round"

Utwory : 1. Monto 2. Jig of Slurs/Taylor`s Fancy 3. I`ll Tell Me Ma 4. Nancy Drinks Tequila 5. Potatoes 6. Dear Richard`s Wake 7. What`s Up Yours ? 8. Whiskey in The Jar 9. Scottish Samba 10. Muckle John 11. Stack of Barley/Roxborough Castle 12. Moonshiner 13. Jig Set 14. Whiskey To The Sea

Wyd. Ryf Records 2003

Barleyjuice "Another Round"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pubowych przyśpiewek w folk-rockowym klimacie część druga. Innym słowem: Barleyjuice - runda druga.
Już na początku mamy hołd złożony The Dubliners - piosenkę "Monto". Dalej jest wiązanka tańców, zaczynająca się od słynnego "Jig of Slurs". Warto w tym momencie wspomnieć o Julie Baker, wspierającej w wielu utworach zespół Barleyjuice, zarówno grą na skrzypcach, jak i chórkami. Z resztą przeróżnych gości na płycie jest dość dużo.
Kolejny standard, to "I`ll Tell Me Ma", wersja grupy Barleyjuice ożywiłaby pewnie każdy pub. Ich muzyka tętni życiem.
Piosenka Keitha Swansona (mandolina, bouzouki, bas elektryczny) zatytulowana "Nancy Drinks Tequila" jest współczesnym `drinking songiem`. Zawiera w sobie delikatny cytat z "Tequili" grupy The Champs.
Ziemniaczana piosenka "Potatoes" to kawałek w stylu The Pogues. Oczywiście nie mogło w niej zabraknąć whiskey. "Another Round" to płyta na której grupa znacznie bardziej zbliżyła się do formacji Shane`a MacGowana. Udowadniją to choćby kolejną piosenką - balladą "Dear Richard`s Wake".
W "What`s Up Yours ?" zespół wykorzystał kilka melodii, zaś do piosenki użył przede wszystkim znanej "Follow Me Up To Carlow". Irlandzki evergreen "Whiskey in The Jar" w wersji grupy Barleyjuice zaczyna brzmieć niemal jak piosenka z westernu z Johnem Waynem.
Czym jest "Scottish Samba"? Chyba nie trudno się domyślić.
Piosenki i melodie taneczne wychodzą grupie znacznie lepiej niż na poprzedniej płycie. We wiązance "Stack of Barley/Roxborough Castle" zrezygnowali z folk-rockowej stylistyki na rzecz akustycznego grania.
"Moonshiner" to ta sama historia, co "Monto" - hołd dla nieśmiertelnych The Dubliners.
Zakończenie płyty to autorsku utwór Kyfa Brewera "Whiskey To The Sea". Pubowa ballada, znów w stylu The Pogues. Po tej czternastej rundzie/kolejce (co kto woli) możemy spokojnie udać się do domu.

Rafał Chojnacki