Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Battlefield Band


Battlefield Band
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Battlefield Band gra szkocką muzykę z rzadko spotykaną namiętnością i radością. Inspiruje ich ich bogate dziedzictwo muzyki celtyckiej żywiołowa siła tkwiąca we współczesnej szkockiej scenie kulturalnej. To dzięki niej zespół wciąż pozostaje twórczy i bierze udział w wielkim renesansie szkockiej muzyki. Zespół nie zgadzając się na funkcjonujące ograniczenia miesza stare piosenki i współczesną muzykę, niekiedy autorstwa członków zespołu. Tak samo jest z instrumentarium, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym - dudy, skrzypce, syntezator, gitary, flety, bodhran i akordeon.
Nazwa pochodzi od Battlefieid (Pole bitwy) - przedmieścia Glasgow, gdzie powstała grupa, założona przez czterech studentów. Battlefield Band funkcjonuje na scenia od 30 lat, prezentując ich własną niezrównaną mieszankę szkockiego ducha, zarówno na koncertach jak i na płytach. Poza Wielką Brytanią występowali dotąd m.in. w Niemczech, Hong Kongu, Australii, Nowej Zelandii, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Syriii, Jordanii, Indiach, Sri Lance, Egipcie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a także w Polsce. Przez te lata oczywiście zmieniał się skład zespołu. Była to jednak droga rozwoju, poszukiwanie kreatywności, świeżości i entuzjazmu. Dowód na to możemy usłyszeć na ich płytach.
Jednak zawsze w Battlefield Band zmiana jest zrównoważona ciągłością - Alan Reid - jedyny pozostały w zespole założyciel i John McCusker, Mike Katz i Davy Steele - wnieśi swoje talenty i pomysły. Kładą nacisk na rozwój muzyki i zachowanie jej szkockiego ducha.

Oficjalna strona zespołu: www.battlefieldband.co.uk

Taclem