Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Be Good Tanyas "Chinatown"

Utwory : 1. It`s Not Happening 2. Waiting Around To Die 3. Junkie Song 4. Ship Out To Sea 5. Dogsong 2 6. Rowdy Blues 7. Reuben 8. House Of The Rising Sun 9. In Spite Of All The Damage 10. Lonesome Blues 11. In My Time Of Dying 12. I Wish My Baby Was Born 13. Horses 14. Midnight Moonlight

Wyd. Nettwerk Productions 2003

Be Good Tanyas "Chinatown"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W muzyce The Be Good Tanyas krzyżują się elementy folku i piosenki autorskiej z country, bluesem i rockiem. Sporo tu zarówno żywiołowych piosenek, jak i nastrojowych ballad. Całość zaś fajnie zagrana i zaśpiewana prze z członkinie zespołu.
W pewnym momencie przeważa country, ale na przemiana z takim folkowo-autorskim "przynudzaniem". Mimo kwiecistej okładki dominują raczej nie najweselsze nastroje. Jest dość sennie, czasem nawet ponuro.
Uwagę przykuwa autorska wersja standardu "House Of The Rising Sun". Trzeba przyznać że Frazey Ford zinterpretowała ten utwór zupełnie niekanonicznie. Należą się jednak brawa za odważne podejście do standardu.
Nie zawsze jednak Frazey zasługuje na takie pochwały. Niekiedy przesadza z wokalami, co prawda czyni wówczas ze swego głosu dodatkowy instrument, ale wpływa to nie najlepiej na zrozumienie tego o czym śpiewa.
Niekiedy The Be Good Tanyas określa się jako zespół gothic folkowy. Nie wiem czy nie jest to zbyt jednoznaczna metka, ale na pewno coś takiego w ich muzyce słychać.

Rafał Chojnacki