Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Beggars Row


Beggars Row
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Beggars Row łączą w swoim repertuarze tradycyjną muzykę Irlandii i Szkocji z kompozycjami współczesnymi, głównie własnego autorstwa. Sześcioosobowy zespół którego muzycy pochodzą, bądź też osiedlili się w Glasgow uważa się za jeden z lepszych szkockich zespołów koncertowych. Sami muzycy najmilej wspominają egzotyczne tournee po Rosji, gdzie w ciągu trzech tygodni dali 17 koncertów. Określono ich tam jako "Najlepszych szkockich ambasadorów w Rosji, ponieważ ich muzyka i talent pomogły zrozumieć szkocką dumę i duszę".
Trudno chyba o lepszą recenzję. Pamiątkami po tej wizycie są elementy muzyki rosyjskiej i ukraińskiej, które muzycy zamierzają przemycić do swego repertuaru, oraz piosenka "Glasgow to Moscow" autorstwa Angusa Spankie, skrzypka i mandolinisty zespołu.
Jak na zespół dość młody osiągnęli już wiele, o czym świadczyć mogą wspomniane występy w Rosji (na zaproszenie Ambasady Brytyjskiej), Belgii, Norwegii, Danii i Stanach Zjednoczonych.
Mimo iż ich debiutancka płyta "Soldiers of Peace" (wyprodukowana przez Iana MacCalmana z The MacCalmans) wydana została całkiem niedawno, bo w roku 2000, zdążyła już zebrać niezłe recenzje i do czołówki najlepszych albumów roku 2000 w plebiscycie "New Folk Sounds Magazine".
Najnowsza płyta zespołu (właściwie oficjalny bootleg) nosi tytuł "Almost Sober Live" i sprzedawana jest za posrednictwem poczty i na koncertach.
Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że wokalista Beggars Row - Neil Nicholson - występował m.in. z Incredible Strings Band.

Oficjalna strona zespołu: www.beggarsrow.supanet.com

Taclem