Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Belfast Food


Belfast Food
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Belfast Food to doskonały przykład na to że muzyka celtycka popularna jest wszedzie. Ta folk-rockowa kapela powstała w Chorwacji i radzi sobie z tą muzyką bardzo dobrze.
W przypadku członków Belfast Food przygoda z muzyką folkową zaczęła się w roku 1992 w grupie Ima Tu Neshto (grali w niej: Sebastijan Mavric - skrzypce, mandolina; Hrvoje Hodak - wokal, gitara akustyczna, tin whistle, uilleann pipes; Marko Anic - akordeon, flet, gitara akustyczna, wokal). Pierwsze inspiracje zespołu to przede wszystkim The Dubliners i The Chieftains, ale szybko poszerzyli swój repertuar korzystając z dorobku takich artystów, jak The Bothy Band, Planxty, czy De Dannan. Do typowo irlandzkiego brzmienia Belfast Food (wówczas w składzie : Erik Malnar - gitara elektryczna, banjo, wokal; Alen Širola - gitara basowa, mandolina; Bobo Grujicic - perkusja) dodali elementy rockowe.
Od tego czasu zespół nagrał trzy albumy. Pierwszy zdradza największe facynacje The Pogues, ale kolejne powoli pokazują nam nieco bardziej chorwackie oblicze celtyckiego rocka.

Skład zespołu :
Alen Širola - gitara basowa, mandolina
Bobo Grujicic - perkusja
Erik Malnar - gitara elektryczna, banjo
Marco Anic - gitara akustyczna, trąbka
Sebastian Mavric - skrzypce

Oficjalna strona zespołu: www.belfastfood.com

Taclem