Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Benedikta


Benedikta
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Benedikta powstał w 1995 r. z inicjatywy dwóch utalentowanych muzycznie sióstr (Petra Janková i Míša Vánová). Bardzo szybko grupa zyskała uznanie i stała sie jedna z najbardziej znanych formacji folkowych w Czechach.
Opiniotwórcze pismo ”Folk & Country” w 2000 r. mianowało zespół - muzycznym objawieniem roku. Liczne koncerty na znamienitych festiwalach folkowych, występy w TV, sześć wydanych albumów, to jednoznaczne znamiona sukcesu jaki grupa odniosła w tak krótkim czasie. Artystyczne sukcesy Benedikta zawdziecza w dużej mierze swojemu stylowi muzycznemu, w którym elementy tradycyjnej muzyki ludowej zostały połaczone z muzyka rockowa, jazzem i funky. Powstał w ten sposób oryginalny repertuar zespołu znakomicie sprawdzajacy sie zwłaszcza podczas wystepów „na żywo”. Niewatpliwym atutem grupy jest obecnosc dwóch urodziwych, znakomitych wokalnie i instrumentalnie sióstr.
Ich estradowy dynamizm oraz profesjonalne muzycznie zgranie całego zespołu sprawiaja, że wystepy Benedikty zawsze wzbudzaja zainteresowanie, a czesto również entuzjazm publicznosci.
Skład zespołu :
Petra Janková - wokal
Míša Vánová - skrzypce, wokal
Jaryn Janek - gitara basowa, wokal
Mara Tran - gitara, wokal
Kuba Doležal - saksofon
Vojta Douda - perkusja
Víta Halška - instrumenty perkusyjne

(Info za www.etnosfera.org)