Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Benjaming Band "Americké popelníky"

Utwory : 1. Intro 2. Palírna 3. Mé statečné srdce 4. Krátká demonstrace 5. Cirkusová 6. Realita 7. Miky fakk 8. Roklinka 9. Historie 10. Byznys 11. Scotland brave 12. Berlín 13. Lupiči 14. Americké popelníky 15. Svobodou spoutaní 16. 4:33
Wyd. 2008

Benjaming Band "Americké popelníky"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Czesi mają już swoich Dropkick Murphy's - chyba tylko tak można podsumować granie pochodzącej z Trutnov formacji grającej muzykę określaną jako "scottisch punk'n'roll". Dudy, gitary i galopująca perkusja to wizytówka zespołu.
Mimo że grupa powstała w 1999 roku, to dopiero od 2003 roku, kiedy postawili na okołoceltyckie brzmienia, zaczęli zdobywać popularność, z powodzeniem grywali również w Polsce.
Benjaming Band są dość płodni. "Americké popelníky" to ich siódma płyta, choć część ich wcześniejszych nagrań do koncerty i demówki. Piosenki ze starszych albumów pojawiają się więc w nowych, studyjnych wersjach na nowszych płytach.
Jedną z najciekawszych piosenek jest osadzony korzeniami w amerykańskim folku i bluesie "Berlin". Być może fakt, że piosenka ta odstaje od celtyckich naleciałości i skręca raczej w kierunku podbarwionego punkiem dylanowskiego folku, dodaje temu utworowi najwięcej uroku.

Rafał Chojnacki