Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Betty Blue


Betty Blue
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Betty Blue to czwórka przyjaciół z Wrocławia, a zarazem dwa duety muzyczno-życiowe: "stare dobre" małżeństwo Ela i Paweł Kołodziejczykowie (Kwiatuch & Pawcio vel. Kudłaty ;-) albo w skrócie PawcioKwiatuchy) oraz "młode dobre" małżeństwo Justyna Paluch i Robert Kulpa (Justa & Robson albo KulPaluchy). Nasz repertuar to przede wszystkim utwory autorskie wyrosłe z miłości do Morza, żeglarzy i szantymenów (głównie piosenki popełnione przeze mnie, "morskoholika" Kwiatucha, który swoją "chorobą" skutecznie zaraził pozostałą trójkę), inspirowane także literaturą marynistyczną i poezją morską, czasem wykonywane nastrojowo i poważnie... a czasem z lekkim przymrużeniem oka.
Początek zespołu to lipiec 2005 - "chrzest" Betty Blue (jeszcze wówczas duetu: ja i Paweł) na scenie ustawionej nad samym brzegiem Bałtyku i... II nagroda na II Festiwalu Piosenki Morskiej "Złoty Sekstans" w Pobierowie. A później II nagroda "Śnieżnobiałe Gęsie Pióro" za najlepszą piosenkę autorską na IV Festiwalu Piosenki Wodniackiej "Szantomierz" w Sandomierzu i wyróżnienie za tekst autorski i wykonanie piosenki "Ballada o Józefie i jego szlafkumplu" na II Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej "Morskie Opowieści" w Morsku.
Marzec 2006 to podwojenie sił zespołu i pierwszy (jeszcze bardzo niepewny) występ w czwórkę na własnym podwórku, czyli XVII Spotkaniach z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu". Później jednak doszło do kolejnych zmian. Aktualny skład zespołu prezentuje się następująco:
Ela Kołodziejczak - śpiew, gitara klasyczna, przeszkadzajki
Paweł Kołodziejczak - gitara akustyczna, śpiew
Bartosz Gielzak - gitara basowa