Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Big & Rich "Comin` To Your City"

Utwory : 1. Freak Parade 2. Comin` to Your City 3. Soul Shaker 4. Never Mind Me 5. Caught Up In the Moment 6. Leap of Faith 7. I Pray For You 8. Filthy Rich 9. Jalapeno 10. 20 Margaritas 11. Blow My Mind 12. Slow Motion 13. 8th of November
Wyd. Warner Bros/Wea 2005

Big & Rich "Comin` To Your City"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Po sensacyjnym debiucie, jakim był album "Horse of a Different Color" przychodzi czas na drugą płytę. Elementy ostrego rocka, czasem nawet hip hopu, folku i country, podlane sporym poczuciem humoru - to recepta na udany album.
Dominują tu brzmienia country rockowe i choć nie jestem fanem tego nurtu, to przed żywiołem Biga i Richa chylę głowę. Potrafią oni bowiem tchnąć w tą formułę nowe życie. Tam gdzie country i folk zanikają, a skrzypce stają się tylko ozdobnikiem (jak w "Soul Shaker") pozostaje jeszcze kawał dobrego, mocnego rocka. Innym razem łączy się on z amerykańskim brzmieniem (jak w tytułowym "Comin` to Your City" czy "Leap of Faith"), nie zabrakło też miejsca dla ballad ("Never Mind Me", "I Pray For You").
Nie ukrywam, że dla mnie siła płyty kryje się głównie w tych żywszych kawałkach, z czasem jednak i one się nieco nudzą. Wówczas trzeba taką płytę na jakiś czas odłożyć, niech leżakuje.

Rafał Chojnacki