Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Big Sky


Big Sky
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Liderem zespołu Big Sky jest Noel Quinlan, który urodził się w australijskim Sydney. W latach 60-tych pracował z zespołem The Saints, pisał też dla innych wykonawcó, m.in. Bee Gees.
Po wyjeździe z rodzimej Australii grał z zespołami In People i Quinlan Collection w Hong Kongu, Japonii i krajach Południowo-Wschodniej Azji. Tam też powstało jego studio nagraniowe i firma producencka. W latach 80-tych i 90-tych zasłynął jako kompozytor muzyki filmowej (m.in. "Man From Hong Kong", "Middle Kingdom"), w której wykorzystywał motywy chińskie i współczesne techniki wykonawcze, łączac brzmienia nowoczesne z tradycyjnymi instrumentami.
W 1992 roku Noel przygotowywał w Pekinie wielkie show sceniczne pt. "Tales from the Middle Kingdom", dobrze przyjęte przez krytykę. W dwa lata później założył własny zespół, który nazwał Big Sky, czyli tak jak jego wytwórnia Big Sky Records. Pod tym szyldem nagrywał z różnymi muzykami współczesne kompozycje inspirowane muzyką dalekiego wschodu. Utwory Big Sky pojawiły się też w serialach i programach telewizyjnych, takich jak "For Love or Money" i "Yan Can Cook" w ponad 50 krajach, a w 2001 roku grupa pojawiała się na składance "Voyage", obok takich wykonwców, jak Enya, Enigma, Deep Forest, Kitaro i Mike Oldfield.
Obecnie Noel mieszka w Sydney i pracuje nad kolejnymi materiałami.

Big Sky w internecie www.bigskymusic.com.au