Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Black Irish Band "Hear the Lonesome Whistle Blow"

Utwory : 1. John Henry 2. They Called Them Mick and Paddy 3. Wreck of the Ole `97 4. Dreams of the Yukon 5. Paddy Worked on the Railway 6. Jesse James 7. Men of Iron 8. Drill Ye Terriers, Drill 9. The Sierra 10. Wabash Cannonball 11. Paddy Worked on the Railway 12. Train to Utah 13. 900 Miles 14. That Train
Wyd. Black Irish Band 2001

Black Irish Band "Hear the Lonesome Whistle Blow"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie maiłem dotąd zbyt dobrej opinii o tym amerykańskim zespole, ale ta płyta wzbudziła moją ciekawość. Black Irish Band to jedna z setek kapel grających muzykę irlandzką i old time traditional z Ameryki. Właściwie w każdej większej mieścinie na zachód od Missisipi znajdzie się taką kapelę. Jedno, co można im przyznać, to autentyczność.
"Hear the Lonesome Whistle Blow" to płyta, na której brzmią zarówno emigranckie klimaty, jak i stary, amerykański folk. Co ciekawe przemycono tu też coś współczesnego i gdyby nie okładka, nigdy bym się nie spostrzegł. Przewodni temat to pieśni kolejarskie i te, w których mowa o kolei. Mamy więc tu znane również u nas "Paddy Worked on the Railway", "Wabash Cannonball" czy "900 Miles". Większość to jednak kawałki nieznane polskim słuchaczom. Jako, że muzyka ta legła u podstaw tego, co dziś jest określane w Stanach jako country, folk i blues, to na pewno warto takich kawałków posłuchać.
"Hear the Lonesome Whistle Blow" to najoszczędniejsza płyta Black Irish Band. I kto wie, czy dzięki temu nie najlepsza.

Taclem