Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Blackmore`s Night "Village Lanterne"

Utwory : 1. 25 Years 2. Village Lanterne 3. I Guess It Doesn`t Matter 4. Messenger 5. World Of Stone 6. Faerie Queen 7. St. Teresa 8. Village Dance 9. Mond Tanz/Child In Time 10. Streets Of London 11. Just Call My Name 12. Olde Mill Inn 13. Windmills 14. Street Of Dreams
Wyd. SPV 2006

Blackmore`s Night "Village Lanterne"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kolejny studyjny album Ritchiego Blackmore`a i jego pięknej żony. Chyba już każdy sięgając po ich następną płyt wie czego się spodziewać. Blackmore`s Night grają coś, co można określić, jako medieval-pop-folk.
Na nowej płycie jest czego posłuchać. Świetny jest np. numer tytułowy, który z ballady brzmiącej jak śpiewana przy ognisku przeradza się w fajny folkowy numer z orkiestrą. Według ciekawego pomysłu zbudowano też piosenkę "Faerie Queen". Dobrze też brzmią utwory instrumentalne, jak "Messenger" czy "Village Dance".
Nieco gorzej wychodzą czasem momenty, kiedy Ritchie sięga po elektryczną gitarę. W utworach takich jak "I Guess It Doesn`t Matter Anymore" pachnie to kiczem. Niestety na tej płycie jest takich utworów więcej, co nieco może drażnić.
Jak zwykle na krążku Blackmore`s Night znaleźć możemy przeróbki. Zwróciłbym tu uwagę przede wszystkim na bardzo sympatyczne wykonanie "Streets of London", folkowego evergreenu Ralpha McTella.
Trudno uznać Blackmore`s Night za zespół jednoznacznie folkowy, nie przeszkadza to jednak szukać w nim folkowych dźwięków. Szkoda tylko, że na kolejnych albumach grupa nie potrafi wznieść się ponad świeżość i oryginalność pierwszej płyty.

Taclem