Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Bleeding Hearts "Fly in the Face of Fashion"

Utwory : 1. Fly in the Face of Fashion 2. It's Ain't Democracy 3. Caravan Song 4. Russian Girl 5. Little Bit of Love 6. Sacred Cow 7. What You Gonna Say 8. Hardly Anything 9. Hey Hey Hey 10. Losing My Faith in You 11. Screaming 12. Don't Call This Living 13. Conspiracy.


Wyd.Thingymajig 2000

Bleeding Hearts "Fly in the Face of Fashion"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Solidne punk-folkowe granie. Ostro brzmiące skrzypce, elektryczne i akustyczne gitary, oraz zaangażowane teksty to charakterystyczna cecha tej płyty.
Właściwie jest to płyta nagrana na żywo, ale poddano ją delikatnym obróbkom studyjnym. Powastał w ten sposób energetyczny album zawierający w sobie elementy żywiołowego grania koncertowego i dość dobre brzmienie.
Właściwie od początku słuchając Bleeding Hearts przed oczyma miałem The Levellers. To dobrze że w czasach kiedy punk-folkowcy z Brighton złagodzili brzmienie i stracili wiele ze swej zadziorności pojawiają się zespoły, które potrafią kontynuować ich dzieło.
Gdyby "Fly in the Face of Fashion" nagrywali Levellersi, to płyta znalazłaby się w ich dyskografii bezpośrednio po trzecim albumie zatytułowanym "Levellers".
Mimo że swoją muzyką Bleeding Hearts nie odkrywają Ameryki, to niewątpliwie warto zwrócić na nich uwagę, zwlaszcza że piszą fajne, przebojowe piosenki. Zwłaszcza że czasem porzucają klimaty okołoceltyckie, jak robią to w "Russian Girl".
We wkładce pojawiają się też pozdrowienia dla grup Acress The Border i Lack of Limits, o ktorych na tych łamach jeszcze nie raz pewnie napiszę.


Taclem