Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Blind Mole Rat "Viva Zapatta!"

Utwory : 1. A Tale Told By An Idiot. 2. Some People Wan't Shootin'. 3. Gotta Get Rid Of The Rich. 4. The Right Side. 5. The Story Of Jose Sanchez. 6. Trouble. 7. Rebel Rockin'. 8. Without A Trace. 9. Pimps & Parasites. 10. The Banner Of The Black. 11. Viva Zapatta!. 12. Jewish Wedding Tune.


Wyd.Demo 1993

Blind Mole Rat "Viva Zapatta!"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mam wrażenie że to pierwsze studyjne demo angielskiego Blind Mole Rat. Wcześniej ukazał się w Polsce bootleg (na kasecie) z koncertu w Poznaniu. Tu jakość nagrania prezentuje się dużo lepiej niż na kasetce koncertowej (tytul "Live in Poznan"). Muzyka BMR to połączenie folku i ska z żywiołowym punk rockiem. Pod względem punka to raczej można umiejscowić ich bliżej The Clash niż Sex Pistols. Zespół jest kultowym bandem na angielskiej scenie folk-punkowej.
Mimo iż tekstowo błądzimy tu niekiedy po bezdrożach Meksyku, w muzyce więcej jest korzeni celtyckich niż latynoskich. Jeśli o tekstach mowa, to kaseta zasługuje na znaczek "Uwaga, brzydko mówia". Jak przystało na punkowców zdarza się chłopakom rzucać "łaciną nieklasyczną".
Pisanie o poszczególnych utworach mija się tym razem z celem, trzeba po prostu poszukać tego wydawnictwa. Myślę że jedynym sposobem będzie znalezienie sklepu zajmującego się wydawnictwami niezależnymi, lub giełda takich wydawnictwa.


Taclem