Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Blood Or Whiskey


Blood Or Whiskey
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Łączenie irlandzkiego folka z rockiem, a ostatnio często z punk rockiem stało się ostatnio dość częste, jednak dla odmiany Blood or Whiskey to Irlandczycy. Pochodzą oni z mejscowości Leixip w County Kildare i od 1994 roku grają muzykę zakorzenioną głęboko w irlandzkiej tradycji. Ich muzyka z jednej strony przywodzi na myśl The Pogues w najlepszych czasach, a z drugiej jest znacznie cięższa, choć ani na chwilę nie tracimy poczucia że w tej muzyce jest folk. Tym róznią się choćby od bostońskich Dropkick Murphy`s, którzy zatracają niekiedy proporcje między punkiem a folkiem.
W rezultacie udało im sięuzyskać własne brzmienie, co nie jest dziś takie łatwe.
Liderem formacji jest grający na bouzouki wokalista Barney Murray, którego wokal porównuje się zarówno do Shane`a MacGowana, jak i do wokalistów The Clash i Anti-Nowhere League. Jak dotąd wydali dwie płyty - "Blood or Whiskey" i "No Tome to Explain".
Większość materiału to oryginalne kompozycje, pokazują że zespół nie musi silić się na "irlandzkość" poprzez sięganie to tradycyjnych kompozycji. Ich własne są równie irlandzkie i zapewne świetnie brzmiałyby zarówno na dużych scenach rockowych, jak i w pubach, obok standardów irlandzkiego folka.

Oficjalna strona zespołu: www.bloodorwhiskey.ie

Taclem