Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Bluestone


Bluestone
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Duet Bluestone tworzą Bud French i Paul Eades, muzycy z Tenby w Walii. Bud gra na 6-cio strunowej gitarze, mandolinie, harmonijce, oraz śpiewa, zaś Paul wspomaga go na 6-cio i 12-sto strunowej gitarze, banjo, mandolinie, harmonijce i gitarze basowej.
Początki duetu to grupa The Bushwackers, założona w 1998 roku, która koncertowała sporo na Wyspach Brytyjskich. W roku 1999 nagrali oni trzyutworową płytkę zatytułowaną "The Tenby Lifeboat Man", z której dochód wspomógł straż ratowniczą w Tenby.
The Bushwackers grali głównie materiał tradycyjny z okręgu Pembrokeshire. Jednak na popularność ich włąsnego utworu "The Tenby Lifeboat Man" sprawiła, że Bud i Paul postanowili stworzyć więcej własnych piosenek. Utwory te opowiadają o historii Pembrokeshire, jednak odnoszą się też do spraw współczesnych.
Do nowego repertuaru muzycy postanowili użyć innej nazwy. Tak narodziła się formacja Bluestone. "Empress of the Sea", "The Landshipping Miner" i "The Bluestone Hop" to największe koncertowe przeboje zespołu. Powinny się one wkrótce znaleźć na pierwszym studyjnym albumie Bluestone.

Oficjalna strona zespołu: www.bluestonemusic.fsnet.co.uk

Taclem