Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Bobby Earthman "Mystic Cowboy"

Utwory : 1. Mystic Cowboy 2. In Space 3. Who Makes These Changes 4. Roaring Fork 5. Deep Blue 6. White Train 7. Something From Nothing 8. Aspen Morning/McNeely Breakdown 9. American Tragedy 10. St. James Hospital 11. These Fences 12. Your Land 13. My Butterfly 14. Something From Nothing (Reprise)
Wyd. Earthman Music 2005

Bobby Earthman "Mystic Cowboy"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Świetne, niemal płaczące skrzypce, banjo, mandolina i gitara dobro, to początek płyty zatytułowanej "Mystic Cowboy". Cóż może się znajdować na płycie, która nosi taki tytuł? "Country" - odpowiecie. Ale nie jest to pełna odpowiedź.
Owszem, muzyka amerykańska tu dominuje - country, folk i odrobina bluesa, to pierwiastki z których Bobby Earthman skonstruował swoją płytę. Tak naprawdę jednak jest to przede wszystkim popis autorski, album zawiera bowiem świetne piosenki, które mogłyby być zupełnie inaczej zaaranżowane i również brzmiałyby dobrze.
Bobby najwyraźniej czuje się pewnie właśnie w takim amerykańskim grani, nie znaczy to jednak, że boi się eksperymentów. "In Space" czy "These Fences" należą właśnie do takich utworów. W innych ingerencja nowoczesności jest nieco bardziej delikatna. Wciąż jednak słychać, że to świeża płyta.
Nie zabrakło też czegoś znanego, choć tylko jeden na trzynaście zarejestrowanych tu albumów, to cover. Mowa tu oczywiście o nieśmiertelnym "St. James Hospital".
Nie ulega wątpliwośći, że to album raczej dla ludzi o spojrzeniu bardziej wrażliwym na nowinki, jednak tradycjonaliści zapewne zechcą posłuchać tu kilku świetnych utworów, choćby instrumentalne "Roaring Fork" czy "Aspen Morning/McNeely Breakdown".

Taclem