Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Bodega "Bodega"

Utwory : 1. 9/8’s 2. Crooked Jack 3. Smeorach Chlann Domhnaill 4. The Devil/Wagon Wheel 5. The Badger Set 6. Oran Chaluim Sgaire 7. Compositions 8. Aird Ranters 9. Horo ahu-o Mo Nigh’n Donn 10. Greenland 11. Clueless.
Wyd. Greentrax 2006

Bodega "Bodega"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bodega, to najnowsze odkrycie szkockiego Greentraxu. Przyznam, że odkrycie tej grupy nie było trudne, ta młoda grupa wygrała bowiem tegoroczną edycję Young Folk Awards organizowaną przez drugi program Radia BBC.
"Bodega" od pierwszych taktów przykuwa uwagę. Tradycyjne instrumentarium, z celtycką harfą, to również spory atut. Młodzi Szkoci grają dość nowocześnie, ale z dużym szacunkiem dla tradycji.
Sporym atutem jest dla zespołu wokal Noli MacIvera, który śpiewa po angielsku i w gaelic.
Jeśli lubicie granie w stylu kapel takich jak Battlefield Band, ale nuży Was pewna ospałość starszych muzyków, to Bodega jest zespołem dla Was. Jest tu sporo dobrej muzyki, np. miłośnikom łamania barier w gatunkach na pewno przypadnie do gustu celtic-funky w postaci pierwszej części utworu "Aird Ranters". Pokazują tu, że można grać taką muzykę nie popadając w pop, jak robi to ostatnio grupa Capercaillie.
Polskim słuchaczom znana może być pieśń "Greenland" czyli "Greenland Whale Fisheries", a bardziej wnikliwi badacze gatunku w gaelickiej "Horo ahu-o Mo Nigh’n Donn" rozpoznają "Konie" wykonywane niegdyś przez Krewnych i Znajomych Królika. Można więc sobie porównać oryginalne wersje z polskimi.

Taclem