Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Boreash


Boreash
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Boresh pochodzi z Kołobrzegu, jego historia zaczęła się w roku 1997, kiedy to trójka młodych muzyków - Łukasz Maskiewicz (bodhran, wokal, tin whistle), Marcin Dąbrowicz (gitara), Patrycja Tułnowska (skrzypce) - zaczęła współne próby. Grupa zaistniała w szerszej świadomości dopiero w roku 2000, kiedy wykrystalizował się nieco obszerniejszy skład. Oprócz wspomnianej trójki zespół współtworzyli wówczas : Monika Beszczyńska - skrzypce, Marek Przewłocki - mandolina i Irek Misiak - gitara basowa.
Wówczas to Boreash pojawił się m.in. na EXPO 2000 w Hannoverze, a także w popularnych programach telewizyjnych.
Rok 2001 to pojawienie sie kolejnych muzyków w skladzie grupy. Są to Rafał Mędlewski- klawisze i Bartek Grudziński - perkusja. Wówczas brzmienie zespołu skłania się w kierunku celtyckiego rocka. Wśród inspiracji wymieniają zarówno grupy takie jak Dervish, Solas, Altan i Lunasa, jak i Jethro Tull, oraz ciężko grające kapele rockowe.
Kolejny rok przyniósł zmianę składu. Z grupy odeszli Monika Beszczyńska i Marcin Dąbrowicz. Pojawił się natomiast Wojtek Kucharski, grający na gitarach. W tym składzie powstałą debiutancka płyta Boreash - "Celtica".
Kolejne koncerty, zarówno na niewielkich imprezach, jak i na duzych festiwalach przyspożyły grupie spore grono zwolenników. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugą płytę.

Aktualny skład grupy :
- Justyna Wołoch - skrzypce
- Rafał Mędlewski - klawisze
- Łukasz Maskiewicz - bodhran, wokal
- Irek Misiak - bas
- Wojtek Kuchrski - gitara elektryczna
- Robert Kwiatkowski - perkusja

Materiał własny zespołu