Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brandur Jacobsen "A Wizards Journey"

Utwory : 1. A Wizards Journey 2. Mountain Spirit 3. Morning Sun 4. Broken Wings 5. Search No More 6. Embrace Our World 7. Sea Lion 8. Almost Afternoon 9. Freedom is Mine
Wyd. TUTL 2004

Brandur Jacobsen "A Wizards Journey"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bardzo interesująca pozycja z pogranicza folku i improwizowanego jazzu. Autorskie kompozycje Brandura Jacobsena pełne są ciepła i muzycznych pejzaży. Nietrudno zakochać się choćby w zakończeniu ponad sześciominutowego utworu "Search No More", czy też w następującym po nim "Embrace Our World".
Jacobsen znany jest z etnicznych inspiracji nie tylko w solowej karierze, gra również w folkowo-jazzowej grupie Yggdrasil, z tym że tam liderem jest jego przyjaciel, Kristian Blak. Projekt ten jest jednym z najbardziej znanych na świecie zespołów farerskich. Swoją płytą "A Wizards Journey" Brandur Jacobsen również propaguje piękno krainy, którą my znamy jako Wyspy Owcze.
Ciekawostką może być fakt, że tak wielowątkowe utwory zostały skomponowane w gruncie rzeczy przez perkusistę. Co prawda wspierają go inni młodzi i zdolni muzycy, ale i tak jest to swoista nowinka.

Taclem