Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brave Combo "Box of Ghosts"

Utwory : 1. Rondo a la Turca 2. The Gnossienne #3 3. Dance of the Hours, Parts 1 & 2 4. Polovetsian Dance 5. Pavane for a Dead Princess 6. Musetta`s Waltz 7. Hungarianella 8. Barcarole 9. Swan Lake 10. Waltz in C Minor 11. Romeo and Juliet 12. Slavonic Dance 13. William Tell Overture 14. Fear (Air on a G String) 15. Habanera
Wyd. Rounder 2003

Brave Combo "Box of Ghosts"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na tej płycie mamy do czynienia z utworami Mozarta, Borodina, Ravela, Pucciniego, Czajkowskiego, Chopina i wielu innych klasyków zagranymi w ciekawy folk-rockowy sposób. Nie brakuje tu jazzu i funky, jest nawet reggae, ale całość zagrana jest głównie w konwencji latynoskiego folk-rocka.
Muszę przyznać, że niektóre aranżacje niemal jeżą włosy na głowie, ale już po chwili się do nich uśmiechamy i takie luźne podejście do klasyki naprawdę cieszy. Wcześniej nie myślałem, że Ravel pisał takie fajne rockowe kawałki, a Brahms stworzył tak bluesową włoską tarantellę.
Nie ma chyba wątpliwości, że w tej muzyce chodzi o dobrą zabawę. Jeżeli miałbym dalej wymieniać, to trafilibyśmy na salsę Offenbacha, knajpiane tango ("Jezioro łabędzie") i salsę ("Romeo i Julia") Czajkowskiego, jazzującego Chopina, czy twista napisanego przez Bizeta. Warto zauważyć jednak, że to nie tylko sama zabawa, a również kawał dobrej roboty.
Macie ochotę na odrobinę obrazoburstwa i dobrej zabawy? Poszukajcie płyty "Box of Ghosts".

Taclem