Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brier "Paddys on the Net"

Utwory : 1. Brennan On The Moor 2. The Mountains Of Mourne 3. Paddy`s On The Net 4. Leafy Lane 5. Kitty Donovan 6. Come All Ye Fair And Tender Ladies 7. The Spinning Wheel 8. Boston Rose 9. Uncle Nobby`s Steamboat 10. Nancy Whisky 11. Carrickfergus 12. Sonny`s Dream 13. Dingle Bay 14. Don`t Call Me Early In The Morning 15. Rare Auld Times 16. Freemantle Bay 17. Ride On 18. City Of Chicago

Brier "Paddys on the Net"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Brier to formacja wykonująca głównie irlandzkie piosenki i ballady. Ich nagrania można spotkać na licznych składankach, ale płyt autorskich nagrali niewiele - dokładniej dwie, z czego album "Ballads & Craic" to pozycja dwupłytowa.
Z jednej strony hołdują tradycyjnemu brzmieniu takich kapel, jak The Dubliners, czy The Clancy Brothers, z drugiej jednak jest w ich graniu też odrobina irlandzkiego kiczu. Nie chodzi o to, by zbytnio ich krytykować, ale klawisze w balladach mogliby sobie podarować (rzuca się w uszy w "The Mountains Of Mourne" i w "The Spinning Wheel"). Jest to w sumie ukłon w kierunku irlandzkich brzmień z lat 70-tych, ale według mnie zbędny.
Poza tym mankamentem płyta brzmi całkiem ciekawie, zwłaszcza że obok tradycyjnych utworów jest tu kilka coverów (m.in. Tommy`ego Sandsa, Liama O`Reilly, czy Jima McCarthy`ego)
Rewelacyjny jest tytułowy utwór "Paddys on the Net" - komiczna piosenka o Irlandczykach surfujących po Internecie.
Nieźle brzmią też mniej oklepane irlandzkie piosenki tradycyjne, jak "Kitty Donovan", czy ballada "Come All Ye Fair And Tender Ladies".
Wśród coverów pozytywnie wyróżniłbym "Don`t Call Me Early In The Morning" i "Ride On".
Mimo że płyta nie należy do jakichś totalnych rewelacji, można posłuchać tego co ta irlandzka formacja ma do zaoferowania.

Taclem