Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brogues "Celtas"

Utwory : 1. Celtas Cortas 2. Spancill Hill 3. Mairi´s Wedding 4. Foggy Dew 5. Lord of Gipsy
Wyd. Brogues 2005

Brogues "Celtas"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

EP-ka niemieckich folk-rockowców z The Brogues zaczyna się od żywiołowych skrzypiec w "Celtas Cortas". Wysokoenergetyczny, mało znany motyw muzyczny, przenosi nas w niemal folk-metalowe rejony. Solówki rodem z albumów Iron Maiden, przemieszane z ostrymi skrzypcami - to utwór który nie pozostawi nikogo obojętnym.
Kolejne trzy utwory, to już bardziej znane standardy: "Spancill Hill", "Mairi´s Wedding" i "Foggy Dew" w wykonaniu The Brogues zamieniają się kolejno w ciężkawe folk-rock owe kawałki. "Spancill Hill" to folky-reggae z elementami gotyku, "Mairi´s Wedding" (opatrzone nową muzyką), staje się kompozycją z pogranicza rockowej ballady, folku i nu metalu. Folk-rockowa "Foggy Dew" oczywiście też się zmienia. Trzeba przyznać, że muzycy włożyli sporo pracy w te melodie, w jednym momencie zmieniajac moje myślenie o EP-ce z coverami, na znacznie bardziej pozytywne myślenie o autorskim podejściu do klasyków.
Ostatni utwór "Lord of Gipsy", to piosenka wybitnie hard rockowa, zagrana po prostu w bardziej folkowym odcieniu. Umieszczając ten krążek w odtwarzaczu nie spodziewałem się odkryć. A jednak się myliłem.

Taclem