Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brontosauři "Na kameni kamen"

Utwory : 1. Ješitný chlap 2. Hlídej lásku, skálo má 3. Generační 4. Růže z papíru 5. Toulám se 6. Osadní píseň 7. Tulácký ráno 8. Valčíček 9. Hejna včel 10. Hrášek 11. Zrnka 12. Signály 13. Jarní tání 14. Na kameni kámen
15. Brdskej kemp
Wyd. Panton 1985

Brontosauři "Na kameni kamen"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kolejna, klasyczna dziś już płyta czeskiej grupy Brontosauri. Jan i František Nedvědowie dają tu niemal klasyczny popis swych umiejętności autorskich i wykonawczych. Towarzysza im tu muzycy, którzy przez dwie dekady współtworzyli ta grupę, m.in. grający na banjo Gustav Blažek.
Począwszy od nastrojowego "Ješitný chlap", poprzez znacznie żywsze, aczkolwiek wciąż liryczne "Růže z papíru" i niemal bluesowe "Toulám se", aż po całkiem roztańczony "Valčíček", mamy tu do czynienia ze świetnymi, współczesnymi piosenkami folkowymi. Są śpiewane po czesku, aczkolwiek mogą się podobać każdemu.
Świetne są tu tez takie utwory, jak "Tulácký ráno", " Hrášek" czy " Na kameni kámen". Momo, ze to w sumie stara płyta, to słucha się jej z dużą przyjemnością. Szkoda, że Brontosauri już nie grają i nie będzie mi dane posłuchać ich na żywo.

Taclem