Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brontosauři "Ptáčata"

Utwory : 1. Slunovrat 2. Obrazek oblazek 3. Ptacata 4. Panelaky 5. Mrazik 6. Hraz 7. Cos` mi chtel 8. Stanky 9. Johanka 10. Vodnik 11. Mura 12. Prazce 13. Uz se nemrac 14. Prosba 15. Vanocni listek 16. Copanek 17. Cise 18. Krecek 19. Kytka
Wyd. 1987

Brontosauři "Ptáčata"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Brontosauři, to jeden z najciekawszych przedstawicieli autorskiej sceny folkowej u naszych południowych sąsiadów. Korzenie zespołu tkwią w latach 70-tych, kiedy to powstał pierwszy skład grupy. Wówczas byli zespołem z kręgów muzyki country i do dziś czasem z tym nurtem romansują, czego przykładem może być choćby piosenka "Obrazek oblazek". Nie jest to nic dziwnego, w końcu grali tu m.in. Jan i František Nedvěd, legendarni muzycy czeskiego country.
Jest tu tez trochę akustycznego folk-rocka, jak choćby "Mrazik", czy "Prosba". Jako, ze czeska scena folkowa składa się z wielu różnych nurtów z czasem grupa Brontosauři coraz bardziej przytulała się do "tramp music", czyli naszego odpowiednika piosenki turystycznej. Jest tu też sporo ballad, które sprawdziłyby się na naszych festiwalach poezji śpiewanej.
Mimo upływu sporej ilości lat, płyta ta nie brzmi źle, wręcz przeciwnie, słucha się jej ze spora przyjemnością.

Taclem