Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Brychan "Vexed Fanatica"

Utwory : 1. My Good Ship 2. Self Destruction 3. Honesty 4. Swingers and Bruisers 5. Shiglidi Bot 6. Everybody Moving 7. Little Bitter 8. Radiation Society 9. Aims 10. Stay By My Side 11. Die of Happiness 12. Sweet Messages 13. Ar Gael 14. La Toyen
Wyd. IrIdea Records 2000

Brychan "Vexed Fanatica"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pod szyldem Brychan kryje się Brychan Llyr, artysta, który urodził się i wychował w Walii, tam też stawiał pierwsze kroki na muzycznej scenie. Obecnie mieszka w nadmorskim okręgu Calabria w południowych Włoszech.
Muzyka Brychana oscyluje wokół autorskiej muzyki folkowej. Dominuje tu gitara i niski głos wokalisty, niekiedy brzmiący niemal tak, jak Brada Robertsa z Crash Test Dummies. Brychan ma jednak zdecydowanie szerszą skalę głosu, co udowadnia choćby w świetnej balladce "Honesty", gdzie idealnie moduluje głos, dostosowując się do klimatu piosenki.
"Vexed Fanatica" to płyta akustyczna, pełna odwołań nie tylko folkowych, ale również jazzowych czy bluesowych. Dobrze się jej słucha, ale wyraźnie widać, że artysta znajduje się tu na muzycznym rozdrożu. Płyta została wydana we Włoszech, ale część nagrań powstała jeszcze w Walii.
Jeśli nieobce wam nagrania Richarda Thompsona, czy choćby Jeffa Buckleya, to pewnie znajdziecie tu coś dla siebie.

Taclem