Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Buccaneers "Basement Monkey"

Utwory : 1. The Times We Had Forgot 2. L`Enfance 3. Greenland Whale Fisheries

Wyd. The Buccaneers 2002

Buccaneers "Basement Monkey"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzykę zespołu The Buccaneers określono kiedyś, jako "Aggressive Canadian Folk Music". Myślę, że nie sposób odmówić jej żywiołowości, ale z tą agresją to lekka przesada.
Trzyutworowy singiel ma nam wypełnić czas oczekiwania na drugą pełną płytę grupy. Mam nadzieję, że w końcu się to stanie, bo od wydania singla mijają już dwa lata.
Pierwszy z zaprezentowanych tu utworów to autorska piosenka w języku angielskim - "The Times We Had Forgot". Kojarzyć się może z dość typowym, ale bardzo przyzwoicie zagranym kanadyjskim folk-rockiem opartym na celtyckim korzeniu. Z kolei ballada "L`Enfance", jak wskazuje jej tytuł, jest napisana po francusku. Stylistycznie bliżej jej do francuskiej poezji śpiewanej (lub też tej z Quebecku), jednak wciąż słychać, że to ta sama grupa, która grała poprzedni utwór.
Zestaw kończy tradycyjna irlandzka piosenka i greenlandzkich wielorybnikach. Kanadyjczycy zagrali ją trochę inaczej. Wojskowy rytm werbla zwolnił nieco tą piosenkę (w porównaniu do popularnej wersji opartej na galopadzie The Pogues).
Teraz pozostaje czekać na kolejną płytę zadziornych Kanadyjczyków. Jak już wspomniałem - mam nadzieję, ze nie za długo.

Taclem