Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Burach "Unstoppable"

Utwory : 1. The Fool Inside 2. First Light 3. Goldstar 4. Abbey`s Jig/The Jilting 5. A Man Divided 6. Broken Is The Beauty 7. Lochailort Rain 8. Rather You Than I 9. Through The Night 10. The Flying Henshed/Miss Anne Cumming 11. Oh Mercy Me 12. Unstoppable
Wyd. Brechin All Records 2006

Burach "Unstoppable"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Granie szkockiej grupy Burach można zakwalifikować jako pop-folk. Czasem zdarza się im nawet coś w stylu celtic-funky, nawiązującego do grania Capercaillie. To, co słyszymy na "Unstoppable" muzycznie nie różni się od poprzednich albumów, jednak mamy tu sporą zmianę pod względem wokalnym. Miejsce charyzmatycznej Ali Cherry zajął David Taylor. I niestety jest to zmiana na gorsze. Piosenki z "Unstoppable" sporo tracą w porównaniu ze śpiewanym repertuarem z poprzednich płyt. Nie znaczy to jednak, że same z siebie brzmią źle - co to, to nie.
Bardzo dobrze brzmią też utwory instrumentalne - tak granej muzyki celtyckiej można słuchać długo i namiętnie. W takich momentach słyszymy, że to wciąż ta sama grupa, która zjadła zęby na celtyckim pop-folku.

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Burach - "Born Tired"
    Recenzja: Burach - "Deeper"