Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cactus Pickers "Hola, Tornado!"

Utwory : 1. I Need My Baby Back 2. Hillbilly Rock 3. Living In The House 4. A Little Honky Tonkin` 5. Hallelujah, I`m Ready 6. I Don`t Even Know Your Name 7. Sitting Alone In The Moonlight 8. Honky Tonk Hardwood Floor 9. Time Between 10. Cellular Phone 11. Why Don`t You Tell Me So 13. Small Up & Simple Down
Wyd.

Cactus Pickers "Hola, Tornado!"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Francuska grupa Cactus Pickers daje sobie doskonale radę z repertuarem hillbilly i bluegrass. Przyznam jednak, że pierwszy z tych gatunków nie budzi we mnie aż takiego entuzjazmu, zwłaszcza że zapodano go w sposób country-rockowy. Nie znaczy to bynajmniej, że "Hillbilly Rock", "A Little Honky Tonkin`" czy "Honky Tonk Hardwood Floor" to złe piosenki. Po prostu do mnie nie trafiają, choć zdaję sobie sprawę z potencjału, który w nich tkwi.
Zdecydowanie wolę jednak soczyste granie, takie jak w "I Need My Baby Back", "Hallelujah, I`m Ready" czy "Why Don`t You Tell Me So".
Francuzi grają bardzo przyzwoicie, na dodatek ich wykonania tryskają energią i radością płynącą z muzykowania. Widać to już nawet po okładce, gdzie muzycy prezentują się w strojach żywcem wyciągniętych z filmu o Zorro, a na froncie mamy kaktusa stylizowanego na tego właśnie bohatera.
Słuchając płyty warto też zwrócić uwagę na wirtuozerskie popisy zaproszonego na płytę skrzypka Thierry`ego Lecocqa.

Rafał Chojnacki