Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Caera "Through Misty Air"

Utwory : 1. Fáilte a Rún 2. Carolan`s Welcome 3. If Only I`d Known 4. Lullaby for Eileen 5. Amhrán Chuig an Stoirm 6. A Promise Unbroken 7. Éiníní 8. Symbols 9. Through Misty Air 10. Céile 11. Longing 12. Tugaim Dhuit mo Lámh
Wyd. Caera Aislingeach 2004

Caera "Through Misty Air"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Caera Aislingeach, to śpiewaczka i harfistka na co dzień związana z grupą Môr Gwyddelig. "Through Misty Air" to jej druga solowa płyta.
Ciekawostka związana z tą płytą polega na tym, że użyto tu wyłącznie instrumentów, które występowały w średniowieczu i renesansie. Również melodie i piosenki odwołują się do tego okresu.
Jako, że Caera jest przede wszystkim artystką celtycką, to wszystkie zawarte tu utwory kojarzą się z wykonaniami Clannadu i im podobnych wykonawców.
Same skojarzenia jednak, to za mało. Mimo, że "If Only I`d Known", "Éiníní" czy "" to świetne piosenki, to Caera niestety nie gra w tej samej lidze, co wspomniana powyżej grupa. Artystek takich jak ona jest sporo i zdarzają im się często ciekawsze, bardziej przemyślane płyty. Z mojego rozeznania wynika, że lepiej by było, gdyby Caera nagrała kolejną płytę z grupą Môr Gwyddelig.

Rafał Chojnacki