Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Café Orchestra "The Pure Drop"

Utwory : 1. Maria's Waltz 2. Abraham's Blessing 3. Dark Eyes 4. Isle of Innisfree 5. The Fall From Grace 6. Blue Drag 7. Shaking the Shifter 8. Kevana 9. La Vie en Rose 10. After Hours

Café Orchestra "The Pure Drop"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Café Orchestra pochodzi z irlandzkiego hrabstwa Kildare i tworzy ją trójka znanych muzyków: Declan Aungier (akordionista który opanował grę na bardzo różnych rodzajach akordeonu), Patrick Collins (skrzypek jazzowy i folkowy) i John Whelan (gitarzysta związany wcześniej z Maire Breatnach, Arty Mc Glynnem i grupą Puck Fair).
Pomysł na granie w Café Orchestra polega na stworzeniu muzyki nadającej się do grania w eleganckich lokalach, ale jednocześnie ma to być artystyczna forma wyrazu, swego rodzaju kreacja. Muzyków inspirują bardzo różne tematy, a płyta "The Pure Drop" jest tego doskonałym przykładem. Są ty motywy z Europy Wschodniej i Zachodniej, przeplatające się ze sobą w świetny sposób.
Nie mam na tej płycie swoich faworytów, choć może po kilkukrotnym przesłuchaniu krążka się to zmieni. Myślę jednak, że warto spróbować całościowej mikstury opatrzonej znakiem Café Orchestra. Choćby dlatego, że to muzyka, która jest świetnie zagrana, ale nie narzuca się słuchaczowi.

Taclem