Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Calan "Jonah"

Utwory : 1. Slip Jigs 2. Picnic Pickwith 3. Jonah 4. Dawns Y Pelau 5. Y Gwydr Glas 6. New Set 7. Can Y Dyn Doeth 8. Swansea Hosepipe Set 9. Anybody Else But You 10. The Dancing Stag 11. Paid A Deud 12. Nyth Y Gog 13. Swansea Hosepipe Set 14. The Dancing Stag
Wyd. Sain 2012

Calan "Jonah"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Walijska grupa Calan to przedstawiciele młodego pokolenia muzyków zajmujących się celtyckim graniem, podbarwionym nowoczesną aranżacją. Grają na akustycznych instrumentach, zarówno tych kojarzonych bezpośrednio z muzyką celtycką, jak skrzypce, akordeon, harfa czy whistle, jak i na nieco bardziej uniwersalnych (gitara) i zaczerpniętych z innych kultur (cajon).
Choć muzyka celtycka dominuje w warstwie melodycznej i w typowych tematach piosenek, to jednak aranżacje mają o wiele szersze spektrum. Znajdziemy tu elementy jazu i swingu, umiejętnie wplecione w folkowe granie.
Sporym atutem zespołu jest łagodny głos akordeonistki Bethan Rhiannon, która idealnie wpasowuje się w brzmienie zespołu.
Muzyka walijska jest stosunkowo mało znana, dlatego nagrania tej kapeli są o wile bardziej wartościowe, niż gdybyśmy mieli do czynienia np. z kolejnym zespołem grającym muzykę tradycyjną z Irlandii.

Rafał Chojnacki