Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Caledonia


Caledonia
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Caledonia powstał wiosną 1997 roku i początkowo oscylował wokół nurtu żeglarsko - folkowego. Było to po części związane z tym, że próby odbywaliśmy w siedzibie Bałtyckiego Bractwa Jungów. Coraz bardziej ciągnęło nas jednak w kierunku muzyki folkowej i od 1998 roku taką muzykę gramy m.in. w trójmiejskich pubach. Pod koniec tego roku wykrystalizował się skład, który niemal niezmienny pozostał do dnia dzisiejszego, tj. Monika Żurkiewicz - skrzypce, Rafał "Taclem"Chojnacki - gitara elektryczna, mandolina, śpiew, Sebastian Przybyszewski - gitara akustyczna, Jacek Wysocki - gitara basowa.
W międzyczasie do zespołu doszli:Katarzyna Czerniak - skrzypce , Artur "Aruta" Guja - whistles, bodhran , uillean pipes, Radosław Pieczonka - gitara basowa (za Jacka Wysockiego). W tym składzie od ponad roku zespół koncertuje i tworzy nowy materiał. Od lutego 2001 na swoistym urlopie na Antypodach jest Monika, a zespół skupił się na pracy nad nowym materiałem z Kasią.
Repertuar zespołu to w większości utwory tradycyjne, które aranżujemy na swój sposób. Własne utwory, pisane przez zespół to zazwyczaj współczesne piosenki folkowe.
Na styl grania zespołu niewątpliwy wpływ mają nasze fascynacje muzyczne. Od czysto tradycyjnej muzyki folkowej (The Chieftains, The Dubliners) wędrujemy niekiedy w rejony niemal folkrockowe (Levellers, Great Big Sea).
Pod koniec 2001 roku zespół rozwiązał się, ale poszczególni członkowie pojawiają sie jeszcze czasem na scenie, razem lub osobno.

Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Caledonia