Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Camel "Harbour of Tears"

Utwory : 1. Irish Air. 2. Irish Air (Instrumental Reprise). 3. Harbour Of Tears. 4. Cóbh 5. Send Home The Slates. 6. Under The Moon. 7. Watching The Bobbins. 8. Generations. 9. Eyes Of Ireland. 10. Running From Paradise. 11. End Of The Day. 12. Coming Of Age. 13. The Hour Candle.


Wyd. Camel Production

Camel "Harbour of Tears"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Recenzja art-rockowego zespołu w folkowym serwisie? No ale musicie przyznać, że okładka wygląda bardzo celtycko. I tak właśnie zaczęła się moja przygoda z tą płytą - od okładki. Anioł, statek i plecionka celtycka.

Andy Latimer, lider grupy Camel oddaje tą płytą hołd swoim przodkom. A tak się składa,że dziadek Andy'ego był irlandzkim emigrantem. Dlatego też płytę otwiera piękna "Irish Air" - jedyny utwór na płycie oparty na tradycyjnej melodii. Później trafiamy do tytułowego Portu Łez. Cóbh było takim portem, stąd wypływano za Wielką Wodę. Opowieść o emigrantach snuje się dalej, aż docieramy do mojej ulubionej piosenki z tej płyty - "Eyes Of Ireland". To opowieść jaką dziadek snuje wnukom przed zaśnięciem.

Płyta urzeka pięknem. Sprawiła, że sięgnąłem po inne albumy tego zespołu, ale żaden mnie tak nie urzekł. Jest jeszcze piękna "Snow Goose", oparta na bajce, ale dla mnie Camel to przede wszystkim "Harbour Of Tears".


Taclem