Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Carbon Leaf "Echo Echo"

Utwory : 1. The Boxer 2. Wanderin` Around 3. On Any Given Day 4. Torn to Tattered 5. Mellow Tone 6. Shine 7. Mary Mac 8. I Know The Reason 9. Lonesome Pine 10. Follow The Lady 11. Desperation Song 12. Toy Soldiers 13. Maybe Today
Wyd. Constant Ivy Music 2001

Carbon Leaf "Echo Echo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Sporo porcja folk-rocka, momentami wpadająca nawet w klimaty rodem z muzyki pop. Bardziej tradycyjne utwory przeplatają się tu z piosenkami pisanymi tak, żeby dało się je puszczać w radio. Komercyjny sukces zespołu Great Big Sea sprawił, że więcej zespołów zdecydowało się na granie bardziej przystępnej muzyki, w konwencji zbliżonej do gitarowego popu. Obawiam się jednak, czy taki mariaż niszowej muzyki z popularnymi rytmami i piosenkami w gruncie rzeczy o niczym nie spowoduje, że folk-rock spotka takie samo oderwanie od korzeni, jakie jest dziś udziałem country rocka, w którym muzyki tradycyjnej często nie można się nawet doszukać.
Nie chcę zbytnio krytykować grupy Carbon Leaf, bo to nie jest zła grupa, ani zła płyta. Ale pamiętam wznowione całkiem niedawno nagrania z 1996 roku. Tamte piosenki porywały, te są ich dalekim echem.
Miłośnikom bardziej tradycyjnego pojęcia folku polecam tu właściwie tylko jedno, jedyne nagranie - "Mary Mac", ludową szkocką piosenkę. Troszkę mało, jak na folk-rockowy zespół, prawda? Jak tak dalej pójdzie, to celtycki folk-rock trzeba będzie zostawić Niemcom. Oni z inżynierską precyzją miksują ze sobą różne style i wychodzi im to o wiele lepiej. Nie wierzycie? Posłuchajcie Fiddler`s Green. Panowie z Carbon Leaf też mogliby posłuchać.

Taclem