Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Carl Peterson "Branches of the Green Oak Tree"

Utwory : 1. The Welcome Dance 2. The Green Oak Tree 3. Ballad of Captain Kidd 4. Bonnie Wee Floo`ers of Dunblane 5. Will You Go To the Indies My Mary 6. There`s Nae Luck About the House 7. Turn of the Tide 8. Gem of the Clyde 9. Highland Lassie O 10. The Road to Corlic 11. Rolling Home 12. Gourock Bay 13. Highland Mary 14. Greenock That Was 15. Auchmountain Boys Bonnie Well 16. Avril to Dory 17. Loch Thom Dream


Wyd. Darach Recordings 2003

Carl Peterson "Branches of the Green Oak Tree"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To dość nietypowy zbiór piosenek. Urodzony w Szkocji, a mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych muzyk - Carl Peterson - po latach grania przeróżnych szkockich utworów postanowił oddać hołd swoim rodzinnym stronom. Zebrał na jednej płycie piosenki o Greenock - miasteczku w którym się urodził, oraz te, które napisali pieśniarze z tej okolicy.
Największym atutem albumu jest fakt, że są tu piosenki praktycznie bardzo mało znane. Być może kilka z nich znacie (jak choćby "Ballad of Captain Kidd", czy "Rolling Home"), jednak większość ja sam też słyszałem pierwszy raz.
Jak jest natomiast ze stroną wykonawczą? Cóż, podejrzewam, że słuchając występu Carla z repertuarem z tej płyty dobrze bym się bawił. Niestety z jego płytami jest tak, że jak się słyszało jedną, to tak jakby się słyszało wszystkie.

Taclem