Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Carl Peterson "The Auld Scotch Sangs"

Utwory : 1. The Auld Scotch Sangs 2. The Rose of Allandale 3. Shy Geordie 4. Barbara Allen 5. The Flowers of the Forest 6. Willie`s Gane Tae Melville Castle 7. Mattie Groves 8. Bogie`s Bonnie Belle 9. A Tiree Love Song 10. The Bonnie Earl of Murray 11. Dance Tae Yer Daddy 12. John O` Dreams


Wyd. Darach Recordings 1998

Carl Peterson "The Auld Scotch Sangs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Układając repertuar płyty ze starymi szkockimi pieśniami sam wybrałbym trochę inaczej. Jednak to Carl jest z urodzenia Szkotem i mimo że od lat mieszka w Stanach, to na pewno zna się na rzeczy. Z drugiej jednak strony kompozycje dość, nowe. Chociażby utwór Billa Caddicka "John O` Dreams", w której Bill wykorzystał melodię autorstwa Czajkowskiego.
Pomimo że znalazły się tu dość znane kompozycje, jak choćby "Barbara Allen", czy Matty Groves", to jednak dominują piosenki rzadziej wykonywane. Wśród nich ciekawie wyglądają "Shy Geordie" i "Willie`s Gane Tae Melville Castle".
Do najlepszych utworów na płycie zaliczyłbym "Mattie Groves" i "Bogie`s Bonnie Belle". Jako że przypadają po sobie, to jest to jednocześnie najciekawszy fragment płyty.
Płyta ma tym razem dość archaiczne brzmienie, ale wolę Carla w takiej oprawie, niż przy wtórze perkusji z klawisza. Tak więc jest to jeden z bardziej udanych albumów tego wykonawcy.

Taclem