Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Carlos Beceiro "Lyra Mendicorum"

Utwory : 1. Lacrimosum 2. Ay ondas!, eu vin ver 3. Gratulemur et letemur 4. Ad superni 5. Madad ei comigo 6. Psallat 7. Mia irmana fermosa 8. Regie perennis glorie 9. Ondas do mar de Vigo 10. Danza do caminho 11. Quantas sabedes amar amigo 12. Ay deus se soubera meu amigo

Carlos Beceiro "Lyra Mendicorum"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Carlos jest hiszpańskim lirnikiem. Jego repertuar, to przede wszystkim tradycyjne melodie z jego okolic, w większości bardzo stare. Na płycie "Lyra Mendicorum" wspierają go zaprzyjaźnieni muzycy, grający również na ciekawych instrumentach, takich jak: dudy gaita, nickelharpa czy saz.
Lyra mendicorum to odpowiednik naszej liry dziadowskiej, jeśli chodzi o styl grania. Carlos Beceiro stworzył jednak grupę, która brzmi jak cały zespół muzykantów. Z muzyki i śpiewów tej grupy przebijają melodie z czasów wędrownych truwerów i trup muzykantów przemierzających zachodnią Europę.
Nie da się ukryć, że przemycono tu gdzieniegdzie elementy celtyckiego grania rodem z Galicji, ale są to niewielkie smaczki. Całość jest głębiej zakorzeniona w muzyce dawnej.
Bardzo ciekawe są piosenki, które na płycie śpiewa Lucia Martinez. Nie spodziewałem się takich utworów na płycie lirnika.
Całość jest pozycją gównie dla miłośników muzyki z Półwyspu Iberyjskiego (m.in. cantigi) i muzyki dawnej. Dla pozostałych słuchaczy pewnie też coś by się znalazło, ale tego już musicie poszukać sami.

Taclem