Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ceili Family "Tooraloo"

Utwory : 1. Fall Face First 2. Dark Streets Of London 3. Delirium Tremens 4. Broad Majestic Shannon 5. Boys From The Co. Hell 6. Jack`s Heroes 7. Once Upon A Time 8. Pair Of Brown Eyes 9. Viva La Quinte Brigada
Wyd. Ceili Family 2006

Ceili Family "Tooraloo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Spokojnie, to nie jest płyta Kelly Family, a jedynie punk-folkowej orkiestry z Niemiec, która przyjęła sobie podobnie brziąca nazwę.
Już na pierwszy rzut oka widac, że niebagatelną rolę w twórczości The Ceili Family odegrał zespół The Pogues. Aż cztery z zamieszczonych tu piosenek, to utwory Shane`a Macgowana i spółki, a dwa inne gdzieś w repertuarze tej grupy się pojwaiły. Grupa wpisuje się w ten sposób w grono cover bandów tej świetnej grupy. Przyznac jednak trzeba, że robią to z klasą.
Większość utworów jest zagranych nieco szybciej niż w oryginale, ale nie tracą przez to wyrazu.
Na uwagę zasługują też utwory takie jak "Fall Face First" i "Delirium Tremens". Widać, że inspiracją jest też Christy Moore, choć nad jego utworami Niemcy musieli więcej posiedzieć, by dopasować je do folk-rockowego stylu.
Mimo, że jestem fanem The Pogues, uważam, że Lepiej zrobi zespołowi jeśli ograniczą się w przyszłości do trzech-czterech piosenek tej grupy na płycie i dorzucą coś od siebie. Wówczas sława dobrego cover-bandu zostanie, a pojawią się też miłośnicy ich autorskeigo grania.

Taclem