Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Ceili Moss


Ceili Moss
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Ceili Moss powstała w Belgii, w 1995 roku, w warunkach dość... alkoholowych. Powołali ją do życia Laurent (wokal, gitara, instrumenty perkusyjne), Benjamin (akordeon, tin whistle, instrumenty perkusyjne) & Yannick (gitara, wokal, harmonijka). Zaczęło się od tego że wszyscy trzej mieli świra na punkcie irlandzkiej muzyki i ... darmowego piwa oferowanego muzykom. Z czasem do ekipy dołączyli Yves (flety) i Michael (pianino, instr. klawiszowe).
Zaczynali, jak każda tego typu kapela, od grania za piwo. Z czasem okazało się że wielu osobom podoba się ich muzyka. Na tyle że w 1997 roku zrealizowali pierwsze swoje demo. W dwa lata póżniej świat ujrzał ich koncertową płytę, a w 2001 roku wydali pierwsze studyjne nagrania, na krążku zatytułownym "Be There & Be Brunk!".
Około 40% swojego repertuaru koncertowego składają irlandzkich i bretońskich kawałków, zagranych w tradycyjny sposób. Kolejne 20% to re-aranżacje (np. dopisanie nowego tekstu do istniejącej melodii lub piosenki), zaś reszta to już autorskie kompozycje członków zespołu.

Taclem