Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ceili Rain "Say Kay-Lee"

Utwory : 1. That`s All the Lumber You Sent 2. I Don`t Need a Picture 3. Do It Anyway 4. Call Home 5. Love Travels 6. Ceili Rain 7. Long Black Cadillac 8. You Then Me Then You Then Me 9. The Big Snow 10. Peace Has Broken Out 11. I Wanna Be Different 12. 666 Degrees
Wyd. Punch 1997

Ceili Rain "Say Kay-Lee"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wesołe folk-rockowe granie w klimacie celtyckiego rocka, to wizytówka amerykańskiej grupy Ceili Rain. Towarzyszy im dodatkowo bardzo pozytywne przesłanie, są bowiem zespołem z nurtu muzyki chrześcijańskiej.
Liderem grupy jest jej wokalista – Bob Halligan Jr. - autor, lub współautor wszystkich piosenek na tej płycie. Ma on niewątpliwy talent, który łączy w sobie zdolność do pisania współczesnych, acz stylowych, celtyckich piosenek (jak choćby "That`s All the Lumber You Sent", "Love Travels" czy ), z bardzo przebojowymi harmoniami ("I Don`t Need a Picture" i "I Wanna Be Different" mógłby wykonywać z powodzeniem Bob Geldof ze swoimi the Vegetarians of Love).
Muzyka Ceili Rain skręca czasem w kierunku celtyckiego popu (stąd choćby lekkość "Do It Anyway", w którym mieszają się wpływy celtyckie z soulem i klimatem, który doskonale znamy z nagrań grupy U2, czy też "You Then Me Then You Then Me"), ale nie jest to bynajmniej zarzut, bo świetnie się takiego brzmienia słucha.
Nie tylko różnice stylistyczne i aranżacyjne są tu dobrze widoczne. Grupa gra co prawda głównie dość pogodny materiał, ale nie brakuje ballad ("Call Home", "Ceili Rain", "Peace Has Broken Out"). Nie brakuje też `zceltyzowanego` bluesa ("Long Black Cadillac") i prawdziwej folk-rockowej jazdy ("The Big Snow" i "666 Degrees").
Warto byłoby zobaczyć Ceili Rain na żywo, kto wie, może uda się im kiedyś przyjechać na jakiś festiwal? Jak nie folkowy, to przynajmniej chrześcijański.

Taclem