Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Celtic Cross "Folk de Future"

Utwory : 1. Folk de Future 2. Tell Me Ma 3. Excursion Wild 4. Wild Rover 5. Multiculture 6. Blacksmith 7. Sunny 8. Yantra 9. www.morrisonsjig/safewayskip.com 10. Free in Summertime 11. Black velvet band 12. Label 13. Dublin 14. Settle Daan 15. Ditto
Wyd. Celtic Cross

Celtic Cross "Folk de Future"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Czy tak będzie brzmiał folk przyszłości? Możliwe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że dziś do tworzenia muzyki nie trzeba wcale dużych kapel, a wystarczy ktoś ze sporą wyobraźnią i umiejętnością posługiwania się oprogramowaniem do składania dźwięków w komputerze. Tak właśnie powstała ta płyta.
Co prawda duet Celtic Cross, to również muzycy - nagrali część partii instrumentalnych i zaśpiewali - ale większość zamieszczonej tu muzyki powstała w odmętach twardych dysków.
Ciekawostką jest pewna dwoistość tej płyty. Z jednej strony mamy bowiem sporo autorskich kompozycji, utrzymanych w duchu... hmmm... neo celtyckim, z drugiej zaś są też przeróbki standardów ("Tell Me Ma", "Wild Rover" i inne) brzmiące niemal pubowo.
Niektóre autorskie piosenki, to bardzo dobre kompozycje, taka np. "Excursion Wild" w nieco innej aranżacji sprawdziłaby się dobrze w repertuarze grupy Levellers, zaś "Multiculture" mogłoby się spodobać fanom Black 47 i Chumbawamby.
"Folk de Future" to trzecia płyta brytyjskiego duetu i mogę zapewnić, że nie ostatnia. W ich najbliższych planach jest bowiem album koncertowy.

Taclem