Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Celtic Cross "Oryginal Material"

Utwory : 1. Sunny 2. Something to Belive in 3. Day Off 4. Yantra 5. Mutcha Nature 6. Excursion Wild 7. Genuine 8. She`s Got The Rythm 9. God Cursed me with a Brian 10. Greenfinger Children 11. Sure, Not Sure 12. Multiculture 13. These Situations 14. Rare Old Time 15. My Friends 16. Free Summertime 17. Magic Number
Wyd. Celtic Cross 2006

Celtic Cross "Oryginal Material"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nietypowa składanka utworów wykonywanych przez grupę Celtic Cross. Recenzując ich album "Folk de Future" wspomniałem, że to duet pracujący za pomocą własnych umiejętności instrumentalno-wokalnych i komputerów. Teraz, na potrzeby recenzentów, stworzyli kompilację z samymi autorskimi utworami z trzech poprzednich płyt i jednym nowiótkim, zapowiadającym płytę "Nah Think Out".
Utwór pierwszy ("Sunny") kojarzyć się może z folk rockiem w stylu The Waterboys. Drugi zaś ("Something to Belive in") ma w sobie coś z The Levellers. Kolejne równiez mieszczą się w takiej stylistyce, choć zdarzają się momenty wręcz kuriozalne, jak np. utwór "Day Off". W innych momentach można pomyśleć, że mamy do czynienia z bardziej celtycką odmianą Ultravox ("Yantra").
Przy okazji zmieniających się albumów z których pochodzą poszczególne piosenki widać, że rozwijało się również brzmienie zespołu. Nawet tam, gdzie umyka nagle celtyckie granie, jest dość ciekawie.
Aż dziw bieże, że ten projekt, to duet, pracujący nad brzmieniem przy pomocy komputerów.

Taclem