Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Celtic Legend "Tristan and Isolde"

Utwory : 1. The Legend 2. Prince of Lyonesse 3. Journey to Tintagel 4. A Lovers Song 5. Tell me the Secret 6. Kings 7. A Lovers Dance 8. The Forest 9. The Last Goodbye 10. Battle of Carhaix 11. Why Me 12. La Mort de Tristan 13. Long is the Night 14. The Vine and the Rose 15. Ysolt y`nn Gweinten
Wyd. Coverdrive Records Ltd 2005

Celtic Legend "Tristan and Isolde"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Projekt Celtic Legend powstał w głowach Chrisa Payne`a z Kornwalii i Francka Hemarda z Bretanii. napisali oni muzykę, która inspirowana jest starymi celtyckimi legendami, a z drugiej strony ich francuskimi, średniowiecznymi przetworzeniami. Tak powstał album "Tristan and Isolde". Teksty napisali Peter Sarstedt (po angielsku) i Tim Saunders (po kornwalijsku).
Płyta jest piękna, bardzo udana. Unosi się nad nią delikatna mgiełka muzyki ilustracyjnej i new age, ale nijak nie kłóci się ona z folkowymi brzmieniami. Czasem jest nawet folk-rockowo, jak w "Tell me the Secret", gdzie ślicznie grają nam irlandzkie dudy. Gdzie indziej, jak w "A Lovers Dance" pojawiają się nawet rytmy bardziej nowoczesne.
Niekiedy, jak w "A Lovers Song" przed oczyma staje mi irlandzki chór Anuna. Zdarzają się im właśnie takie, nieco natchnione pieśni. Jest tez doskonała ballada - "The Forest", mogaca się kojarzyć z ulotnością grupy Clannad.
Albumu "Tristan and Isolde" słucha się z dużą przyjemnością, choć jest nieco eklektyczny. Dodaje to jednak uroku, gdyż dzięki temu płyta potrafi nas czasem zaskoczyć.

Taclem