Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Celtic Thunder "Mythology"

Utwory : 1. Voices 2. The Isle Of Innisfree 3. Now We Are Free 4. Scarlet Ribbons (For Her Hair) 5. The Rocky Road To Dublin 6. Carrickfergus 7. Hoedown 8. Danny Boy 9. Hunter`s Moon 10. She Moved Through The Fair 11. Carolina Rua 12. Katie 13. Turning Away 14. Tears Of Hercules 15. My Land
Wyd. Celtic Thunder Ltd. 2013

Celtic Thunder "Mythology"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Słuchając ostatniej jak dotąd płyty projektu Celtic Thunder, zacząłem się zastanawiać: czy istnieje muzyka niepotrzebna? Wiele wskazuje na to, że tak. I oczywiście płyta "Thunder" jest tu przykładem znakomitym. Pompatyczne orkiestracje, banalny repertuar i pseudofolkowa stylistyka, to aż za dużo jak na jeden album.
Kiedy eklektyczna grupa Celtic Thunder powstała, miało to w sobie trochę sensu. Po fali tanecznych show w stylu "Riverdance", znany irlandzki kompozytor (głownie folkowy), Phil Coulter, postanowił zrobic irlandzkie show, w którym to piosenka byłaby głównym elementem. Zaprosił do współpracy utalentowanych muzyków, ale raczej sidemanów, niż pierwszoligowych wymiataczy... i jakoś to poszło. Pierwsze trzy krążki trafiły na szczyty list sprzedaży, zarówno w Irlandii, jaki i za Wielką Wodą. Grupa zadebiutowała scenicznie w 2007 roku, ten album jest jej dziewiątą płytą, a po niej ukazał się jeszcze pod koniec ubiegłego roku album świąteczny. Czy tylko ja zastanawiam się nad jakością tak seryjnie produkowanej muzyki?
Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego albumu, na którym znajdują się "The Rocky Road To Dublin", "Carrickfergus", "Danny Boy" czy "She Moved Through The Fair"? Nieco lepiej bronią się piosenki w musicalowo-celtyckim klimacie, takie jak "Voices" czy "Hunter`s Moon", jednak nawet one, w porównaniu z dawnymi kompozycjami Coultera, brzmią dość miałko i błaho.

Rafał Chojnacki