Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Cezary Makiewicz


Cezary Makiewicz
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Cezary Makiewicz śpiewa, gra na gitarze, harmonijce ustnej, komponuje, pisze teksty. Znany jest dzięki piosence "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock i pop, tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki.
W latach 1988-95 był czołową postacią w najlepszym polskim zespole grającym muzykę bluegrass Little Maggie.
Zdobywca I nagrody w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997r za utwór "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Piosenka spodobała się nie tylko jury ale również festiwalowej publiczności i szybko stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie.W tym samym roku powołał do życia zespół Koltersi, z którym grał do 2004r. Ma w swoim dorobku dwie płyty, kilka programów dla TVP 2, Polsatu, TV Polonia i WOT. Koncertuje z dużym powodzeniem w wielu miejscach w kraju. Trzecia płyta pt. "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" będzie wydana w lipcu 2005r.
Od 2003r. pracuję nad płytą akustyczną, powstają nowe piosenki. Próbkę nowego brzmienia można było usłyszeć podczas Pikniku w Mrągowie w 2003roku. Do współpracy zaprosiłem moich przyjaciół Janka Tytmana i Jacka wąsowskiego. Projekt nazywa się Blue Sky i jest to powrót do muzyki akustycznej z elementami bluegrasu.

MP3
 Kiedy dzieckiem jest Bóg Folkowa pastorałka3 MB