Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Checz


Checz
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Checz wyraźnie propaguje język i kulturę kaszubską. Członkowie grupy pragną bowiem, aby młodzi ludzie wykazywali większe zainteresowanie kaszubszczyzną, by nie utożsamiali jej tylko i wyłącznie z tzw. "skansenem".
Członkowie zespołu spotkali się po raz pierwszy w styczniu tego roku. Szybko jednak muzycy doszli do konsensusu w sprawie kierunku rozwoju grupy. W ciągu kilku miesięcy zarejestrowano nagrania na debiutancką płytę w "Little Bird Studio". Warto zaznaczyć, że masteringu dokonał znany trójmiejski realizator dźwięku Tomasz Bonarowski.
Płyta, która trwa niecałe 40 minut zwiera bardzo różnorodny materiał muzyczny. Ciekawe partie skrzypiec dodają folkowego kolorytu do rockowego brzmienia zespołu. Zaproszeni do nagrania płyty goście także wpłynęli znacząco na aranżacje poszczególnych utworów. Dzięki temu na przykład słychać elementy ska w "To lubi mnie" (na saksofonie gościnnie gra Robert Dobrucki). Dobrym pomysłem było nagranie znanego przeboju Kombi "Kochać Cię za późno" z tekstem kaszubskim pod tytułem "Ledac ce". Cover ten stanowi niewątpliwy rodzynek na płycie zespołu Checz.
Latem i jesienią zespół intensywnie koncertował, pokazał się m.in. na Turnieju Miast: Pucka i Cieszyna. Trasa promocyjna nowej płyty rozpocznie się w styczniu 2001 roku. Kapelę będzie można posłuchać nie tylko miejscowości na Kaszubach, ale również w całej Polsce. Muzycy otrzymali także zaproszenie na koncerty do Holandii, Szwecji i Niemczech.
Skład zespołu:
Michał Pieper - śpiew
Marcin Popek - gitary
Przemysław Koska - bas
Maciej Szuksztul - skrzypce
Jarosław Stefańczak - perkusja

Taclem