Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Chieftains "Further Down the Old Plank Road"

Utwory : 1. The Raggle Taggle Gypsy 2. Jordan Is A Hard Road To Travel 3. Hick`s Farewell 4. Shady Grove 5. The Girl I Left Behind 6. Rosc Catha Na Nuimhain/Arkansas Traveller/The Wild Irishman 7. Lambs In The Greenfield 8. The Moonshiner/I`m A Gambler I`m a Rambler 9. Wild Mountain Thyme 10. Chief O`Neill`s Hornpipe Bandit Of Love/The Cheatin` Waltz 11. The Squid Jiggin` Ground/Larry O`Gaff 13. Three Little Babies 14. Fisherman`s Hornpipe/The Devil`s Dream 15. Talk About Suffering/Man Of The House 16. The Lily Of The West

Chieftains "Further Down the Old Plank Road"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół The Chieftains zawsze nagrywał płyty, które na długo pozostają w pamięci. Tak było z rewelacyjnym albumem "Long Black Veil", nagranym z gwiazdami muzyki pop, tak było też z płytą "Another Country" na której zaprezentowali się u boku Irlandczyków muzycy znani ze sceny country. Tym razem znów mamy muzyków amerykańskich, ale z pogranicza country, bluesa i folku. Mamy więc do czynienia z kontynuacją przygody rozpoczętej w 2002 roku albumem "The Old Plank Road".
Nazwiska takie jak Emmylou Harris, John Hiatt, czy Ricky Skaggs znane powinny być sympatykom krainy country & western. Z kolei Tim O`Brien, to jeden z najciekawszych amerykańskich country-folkowców. Bluesmanów reprezentują choćby Chat Atkins i Doc Watson.

A jak z repertuarem ? Jak to zwykle bywa w przypadku The Chieftains repertuar jest głównie celtycki. Tak więc wspomniane powyżej amerykańskie gwiazdy radzą sobie właśnie z irlandzkimi piosenkami. Nie wszystkim wychodzi to ładnie, czuć że czasem niełatwo się przemóc. Mimo to nie można powiedzieć, by którykolwiek z utworów był chybiony. Moje osobiste wyróżnienie dla Emmylou Harris za "Lambs In The Greenfield".

Taclem