Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Christie Burns & Butch Ross "Here to Play"

Utwory : 1. Greasy Coat/Whiskey Before Breakfast/Máire Breathnach`s 2. Nancy Whiskey 3. Little Billy Wilson 4. Rainy Day Love Song 5. Vladmir`s Steamboat/Bear Island Reel/Temperance Reel 6. Booth Shot Lincoln/Newcastle 7. Staten Island Hornpipe/Ways of the World 8. Marstalla-Olles Brudmarsch/Ducks on the Pond 9. Driving Forces 10. Hangmans Reel 11. Polska from Smaland 12. Anniversary Waltz
Wyd. Christie Burns and Butch Ross 2006

Christie Burns & Butch Ross "Here to Play"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na samym początku zastanowił mnie podtytuł tego albmumu, z którego dowiedziałem się, że będą słuchał utworów z Ameryki, Szwecji i Irlandii, a głównym instrumantem będą cymbały.
"Było cymbalistów wielu..." - pomyślałem sobie, ale szybko okazało się, że Christie Burns i Butch Ross to duet dość nietypowy. Choćby dlatego, że Ona jest Irlandką, a On Amerykaninem. Nieco różne są więc ich podstawy muzyczna. Na dodatek Butch dogrywa jeszcze czasem coś na gitarze. Przyznam szczerze, że brzmi to bardzo ciekawie, bez względu na to z której strony Atlantyku pochodzą wygrywane w danym momencie melodie.
Co ciekawe pojawiają się tu również ciekawe piosenki. Myślę, że nie można o nich zapomnieć. Nawet jeśli to utwory tak znane, jak "Nancy Whiskey", to pobrzmiewa w nich coś świeżego. Butch śpiewa całkiem ciekawie, ale kiedy robi to Christie... W "Rainy Day Love Song" można się po prostu zakochać.
"Here to Play" to album warty uwagi. Jeżeli uda się Wam na niegi trafić (co w dobie Internetu nie powinno być trudne), to doradzam zapoznanie się z nim.

Taclem